شرکت آجر سفال قم در سال 1353 با اخذ مجوزهای قانونی تاسیس و در منطقه شمس آباد واقع در جاده قدیم قم – کاشان اقدام به احداث کارخانه تولید آجر سفال نمود. کارخانه در زمینی بالغ بر 50,000 متر مربع از کل 180,000 متر مربع اراضی خریداری شده و با استفاده از دانش متخصصان آلمانی و با بهره گیری از دستگاههای مکانیزه شرهای کلر و هندله آلمان و احداث تاسیسات جانبی از جمله کانالهای خشک کن و کوره های تونلی هوفمن در سال 1355 با تولید آجر سفال 5/5 سانت نما، فعالیت خود را آغاز نمود...
این کارخانه، اولین کارخانه تولیدی آجر سفال در سطح استان قم بوده و با حدود 45 سال فعالیت نقش اساسی در بخش در استان قم و استانهای همجوار و بخصوص استان های درگیر جنگ تحمیلی بوده است. خاک مصرفی این شرکت از مرغوبترین نوع خاک رس بوده که از معدن کارخانه شرکت برداشت و مورد مصرف قرار می گیرد . از سال1372 با تغییراتی که در خط تولید خود ایجاد نمود ، محصولات جدیدی از جمله انواع بلوک سقفی و بلوک دیواری و فوندوله نیز به مجموع تولیدات شرکت اضافه گردید.
این شرکت دارای پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و علامت ثبت شده تجاری از اداره مالکیت صنعتی می باشد. همچنین اولین دارنده نشان استاندارد در زمینه تولید انواع آجر سفال در استان قم می باشد.